איך בוחרים יין בחנות

לא טעות יהיה לומר שעודף מותגי וסוגי היין הנמצאים כיום על המדפים בחנויות היין בישראל, עלולים לגרום לבלבול אצל הצרכן כאשר ירצה לבחור את היין המתאים לו ביותר. לכן אנו מציעים מדריך קצר שיכול להפוך את המשימה לקלה ואף מהנה.

כל היינות בעולם מתמיינים לחמישה סוגים: 1) אדום, 2) לבן ורוזה, 3) מבעבע, 4) קינוח, 5) מחוזק. למידע נוסף על סוגי היין לחץ/י כאן

לאחר שבחרתם סוג, נסו להתאים את הבחירה שלכם לסיטואציה- ז"א מה הפעילות, לדוגמא: ערב עם חברים, ארוחה משפחתית, יומולדת לסבא, דייט, דייט שני, שבת עם הילדים בים, ועוד ועוד… יין שמתאים לסיטואציה יהפוך אותה מושלמת, יין שלא.. ובכן.. יישאר בבקבוק בדרך כלל. למידע נוסף על התאמת היין לסיטואציה לחץ/י כאן

לבסוף, על מנת לשכלל ולדייק את הבחירה חשוב שנתייחס לסגנון היין, ז"א לטביעת האצבע של היינן והיקב, לפעמים זה כל ההבדל בין יין גדול, לבין עוד יין.

בגדול המחוג נע בין יינות מודרניים שהם יותר פירותיים, מתקתקים ועשירים בטעמם לבין יינות מסורתיים שיכולים להיות יבשים יותר ובעלי חמיצות מודגשת, ולעתים גם טעמים נוספים המזכירים ריח עץ רטוב ואולי גם אדמה. יינות מסורתיים הם יותר 'גסטרונומים' ולכן יתאימו יותר לליווי ארוחות ואילו היינות המודרניים עומדים בפני עצמם ומתאימים גם ללא מאכלים לצידם (..לא כולל נשנוש קל).

יין במבצע