אזורי היין

ההגדרה האזורית באירופה נועדה בראש ובראשונה למסד את מסורת ייצור היין העתיקה שהייתה נהוגה בכל אזור ואזור ובכל ארץ, המסורת בכל אזור נבדלת בסגנונה, בזני הענבים, ובכלל מתייחסת רק אל האזור ומה שנכון בו, לפעמים עד רמת המרחק במטרים שבין גפן לגפן בכרם. לשם האזור יצטרפו בד"כ מספר אותיות שהן ראשי תיבות ומשתנות בין ארץ לארץ לדוגמא: AOC, DO, DOCa, DOCG, AWA, WO, ועוד.

אמיליה רומאנה

אזור היין אשר התברך בכמה מהבירות הקולינריות המפורסמות ביותר באיטליה: בולוניה, פארמה, רג'יאנו, מודנה. כמו כן כל מפעלי מכוניות הפאר האיטלקיות כגון פרארי ומזארטי שוכנים גם בו, והיין.. מגוון ועשיר כמו שאר אטרקציות האזור, מחולק להרבה תתי-אזורים, מתאים מאוד לצד מגוון מאכלים, כייפי ונגיש.

באנגלית: Emilia-Romagna | זני ענבים עיקריים: סנגי'ובזה, למברוסקו, טרביאנו

אברוצו

מאזורי היין הפחות מוכרים של איטליה. שוכן על חופיו של הים האדריאטי שבצדו המזרחי של המגף האיטלקי. כיאה לאזור ים תיכוני, יינות האזור האדומים הם בעלי נוכחות, עוצמה ופירותיות מתפרצת. מתאימים מאוד לחיך הישראלי.

באנגלית: Abruzzo | זני ענבים עיקריים: מונטפלצ'יאנו, טרביאנו

בורגון

האזור היוקרתי ביותר בצרפת כולה, וידוע גם בשם בורגונדי. כמה מהיינות המפורסמים והיקרים בעולם נוצרים בכרמים שבין הערים בון ודיז'ון, שבגדול מחולקים לצפון- קוט דה נואי ולדרום- קוט דה בון. הסגנון האלגנטי של היינות האדומים והעוצמתיות של היינות הלבנים תפסו להם מעריצים בכל העולם ואין מקרר יין מושלם בלי יין מבורגון.

באנגלית: Bourgogne | זני ענבים עיקריים: פינו נואר, שרדונה, גמאיי, אליגוטה

בוז'ולה

האזור שכולנו מכירים בזכות חגיגות הבוז'ולה הידועות. שוכן במזרח צרפת בעל אקלים נוח יחסית המאפשר לגפנים להבשיל בקלות וליצור יינות פירותיים ומהנים, דומים ליינות הצפוניים של בורגון אך פחות יקרים ומתאימים לכל חיך.

באנגלית: Beaujolais | זני ענבים עיקריים: גאמיי, שרדונה

ברולו

בכיר היינות של פיימונטה ויש יגידו של איטליה כולה. האזור חולש על כמה כפרים בינהם ברולו, מונפורטה ד'אלבה ו-לה מורה ששווים ביקור בפני עצמם. יין הברולו האגדי משלב בתוכו טריות ורעננות לצד טאננים מוצקים, וזקוק לפי הגדרות האזור למינימום שלוש שנים של יישון לפני שיהיה מוכן לשיווק.

באנגלית: Barolo | זני ענבים עיקריים: נביולו

ברברסקו

אחד משני אזורי היין הנחשבים ביותר של אזור פיימונטה שבצפון איטליה ומהנחשבים באיטליה בכלל. יינות האזור עשויים 100% נביולו, ונותנים תחושה עשירה מאוד ובשלה ליין גם בגיל צעיר, למרות זאת ניתן ליישן את יינות ברברסקו גם 10 שנים ויותר.

באנגלית: Barbaresco | זני ענבים עיקריים: נביולו

מאקון

כ-90 ק"מ דרומית לבירת היין של בורגון- בון, שוכן אזור היין, הטופוגרפיה והאקלים פחות דרמטיים והיין המיוצר כנ"ל, בעיקר יינות לבנים: שרדונה עשיר, בשל, ארומטי ועסיסי שאין חך אשר יכול להישאר אדיש אליו.

באנגלית: Mâcon | זני ענבים עיקריים: פינו נואר, שרדונה

דלה ונצי

אזור צפוני וכמשתמע משמו מכיל גם את הכרמים שצפונית לעיר ונציה. האקלים הקר מתאים בעיקר ליינות לבנים כגון סוביניון בלאן ופינו גריג'יו, ומייצר יינות סופר רעננים עם תמורה אדירה לכסף וטעם בינלאומי.

באנגלית: Delle Venezie | זני ענבים עיקריים: פינו גריג'יו, גרגאנגה,

סאנסר

על גדות נהר הלואר, רחוק מאוד מהים שוכן הכפר סאנסר, היום אזור יין אשר יינותיו מפארים בצדק את תפריטיהן של מיטב מסעדות המישלן בצרפת ובעולם. האופי הפריך והחד של היינות הופך אותם למתאימים ביותר לפירות ים, צדפות ולדגים נאים. כיאה ליין גדול ובזכות סגנונו הקל, אפשר להנות ממנו גם לבד, ללא ארוחה מיוחדת.

באנגלית: Sancerre | זני ענבים עיקריים: סוביניון בלאן, פינו נואר

מוסקדה סוור-א-מיין

האזור ממוקם בקצה המערבי ביותר של חבל הארץ היפהייפה: עמק הלואר, כמאה קילומטרים לפי שהנהר האדיר נשפך לים, סביב העיר נאנט. זוהי ארץ המוסקדה, זן הענבים ייחודי לאזור ונותן ליינות איפילו הבסיסיים ביותר עומק טעמים מינרלי, זאת יחד עם שיטת "היישון על השמרים" ובצרפתית: 'סור לי' מתקבל יין עם התמורה לכסף מהגבוהות בצרפת.

באנגלית: Muscadet Sèvre et Maine | זני ענבים עיקריים: מלון דה בורגון

עמק הלואר

אזור היין הרביעי בגודלו בצרפת מכיל עשרות של תתי אזורים ייחודיים באופיים, וכל כולו משתרע לרוחבה של צרפת סביב גדותיו של נהר ההלואר העצום- הנהר הארוך ביותר בצרפת. על רקע מיקומו הצפוני רוב היינות יהיו לבנים ופריכים, עם חמיצות בולטת ולכן יהיו מלווים טובים למאכלים קלים ממגוון סוגים.

באנגלית: Val de Loire | זני ענבים עיקריים: סוביניון בלאן, שנין בלאן, קברנה פרנק

סיציליה

אזור יין שהוא גם האי הגדול ביותר בים התיכון, ומחולק למגוון של תתי אזורים ייחודיים ושונים כגון הר הגעש אתנה ואזור החוף של פאלרמו. בגדול השמש החזקה באזורים הנמוכים אשר קרובים לים תשפיע על אופי היינות והם יהיו בשלים ועוצמתיים כמעט כמו בישראל, למרות שניתן למצוא זנים בינלאומיים כגון סירה או קברנה סוביניון, רוב רובו של היין הסיציליאני עשוי זנים מקומיים אשר ייחודיים לאי.

באנגלית: Sicilia | זני ענבים עיקריים: נרו ד'אבולה, סירה, אינזוליה

פאיי ד'אוק

בדרום החם של צרפת, על גבול ספרד וכהמשך ישיר לקטלוניה נמצא חבל הארץ שהיה נקרא על שם שפת המקומיים – אוקסיטאן ושהתפרס בתקופות מסוימות עד גבול איטליה. כיום נקרא בקיצור פאיי ד'אוק ("הארץ של אוק") ומכיל בתוכו מספר תתי אזורים, כולם ים תיכוניים באופיים, ומפיקים יינות בעלי גוף וחמיצות נמוכה יחסית, גם הלבנים וגם האדומים של האזור יתנו תמורה גבוהה לכסף.

באנגלית: Pays d'oc | זני ענבים עיקריים: קברנה סוביניון, מרלו, שרדונה, ויונייה

עמק הרון

אזור יין גדול הממוקם במזרחה של צרפת עד לפאתי הים התיכון. בתרגום חופשי משמעות השם תהיה 'מדרונות נהר הרון' ואכן כך רוב הכרמים נמצאים על מדרונות אלו, חלקם תלולים וחלקם פחות, האזור ידוע ביינות אדומים פירותיים ונעימים לחיך, בלבנים עסיסיים, וגם ביינות רוזה בעלי גוף ונוכחות.

באנגלית: Côtes du Rhône | זני ענבים עיקריים: סירה, גראנש, מורבדר, סינסו

פוליה

העקב של המגף האיטלקי הוא אזור פוליה. הדרום החם מאוד נותן לנו את שיאו של זן הפרימיטיבו האהוב, שמגיע לבשלות אופטימלית באזור זה, הצבע השחור, הארומות המתקתקות והגוף המלא הם אלו בזכותם מפורסמים יין האזור בכל העולם. כמו כן ניתן לראות שימוש נרחב בשיטת ייבוש הענבים הנקראת 'אפאסימנטו'.

באנגלית: Puglia | זני ענבים עיקריים: פרימיטיבו, נגרואמרו

פואי פומה

קרוב לאזור היין סאנסר אך מעברו השני של נהר הלואר שוכן אזור היין פואי פומה. נקרא על שם הכפר הקרוב אליו 'פואי סור לואר' (פואי שעל הלואר) ומייצר כמו בסאנסר יינות סוביניון בלאן אגדיים. למתמקדים בפרטים הקטנים, יהיו יינות פואי פומה פירותיים יותר ואף מעט יותר טרופיים מאחיהם שמעבר לנהר.

באנגלית: Pouilly-Fumé | זני ענבים עיקריים: סוביניון בלאן

פרובאנס

מי לא שמע על חבל הארץ היפייפה שזכה לתיעוד בכמה מציוריו המוכרים ביותר של וינסנט ואן גוך. חוץ משדות הלבנדר האין סופיים והמים הצלולים שלחופי סאן טרופה, יש המון יין, גם אדום, גם לבן, אבל בעיקר רוזה, המון רוזה. הסגנון הייחודי, הצבע הבהיר-אפור כמעט, הטעמים המעודנים והקלילות הפרחונית הופכים את יינות פרובאנס ליחידים במינם, וללא ספק ליינות רוזה הטובים בעולם.

באנגלית: Provence | זני ענבים עיקריים: גראנש, סירה, סינסו

פיימונטה

אחד מעשרים אזורי היין של איטליה, הנקרא גם לעיתים פיידמונט, שני שמות ופירוש אחד: למרגלות ההר, איזה הר? המונט-בלאן האדיר. חוץ מטורינו המתועשת ואלבה הקולינרית, ניתן למצוא עשרות רבות של כפרי יין המייצרים יין מאות שנים באותה שיטה. כאן הנביולו הוא המלך, הברברה המלכה, וליצדם המון נסיכים ונסיכות.

באנגלית: Piemonte | זני ענבים עיקריים: ברברה, נביולו, מוסקטו, שרדונה

קאהור

כמאה וחמישים קילומטרים מפרידים בין העיר הקטנה קאהור לבין בירת היין הבלתי מעורערת בורדו, האקלים הקונטיננטלי תורם ימים חמים יותר בקיץ לצד לילות קרים במיוחד. התוצאה מתבטאת ביינות עתירי טאנינים אך גם בעלי עוצמות אדירות וכובד שלא ניתן למצוא באף אזור אחר.

באנגלית: Cahors | זני ענבים עיקריים: מלבק

פרוסקו

פרוסקו הוא אזור יין שהוא גם סגנון ייחודי- יין מבעבע המיוצר במחוז וונטו בין ורונה ו- ונציה. שיטת הייצור, בשונה משמפיין, אינה מפגישה בין השמרים שבתסיסה השנייה לבין הבקבוק ולכן הטעם הסופי הוא יותר פירותי ופחות שמרי. פרוסקו הוא שם נרדף למסיבה ובארה"ב מוכר וידוע עוד הרבה יותר מהקאווה הספרדית.

באנגלית: Prosecco | זני ענבים עיקריים: גלרה

קוסטייר דה נים

בדרום החם של צרפת, הרחק בפינה הדרומית מערבית ביותר של חבל הארץ 'עמק הרון' שוכן אזור היין קוסטייר דה נים, גם פה היינות עשויים בלנדים בעיקר של סירה וגראנש, אך בשונה מעמק הרון, הסגנון מעט יותר מסורתי כיאה ליין ששותים ממנו כבר מעל 2000 שנה רצוף.

באנגלית: Costières de Nîmes | זני ענבים עיקריים: סירה, גראנש, מורבדר

קוט דה גאסקון

לאורך הרי הפירנאים הצרפתים שוכנים מספר אזורי יין הנכללים בשם "סוד ווסט"- דרום מערב, ממש במרכזו נמצא אזור היין קוט דה גאסקון, בין הכפרים הציוריים והכרמים הציוריים עוד יותר מייצרים יינות מזנים אחרים: שמות כמו טנאט, קוט (מלבק), קורבו, גרו-מנסאן לא יהיו זרים למבקרים באזור, והסגנון- דרומי, עם ניואנסים של תבלינים ואפילו זיתים שחורים, מיוחד כבר אמרנו.

באנגלית: Côtes de Gascogne | זני ענבים עיקריים: טנאט, קברנה סוביניון, מרלו, גרו מנסאן

שבלי

הרחק בקצה הצפוני ביותר של אזור היין בורגון שוכן הכפר שבלי, שונה משאר אזורי היין של חבל הארץ, וניחן בייחודיות ששמה יצא למרחקים עוד לפני שנים רבות. עשרות אלפי דונמים אשר מוקדשים כולם לזן אחד: שרדונה. האזור כולו יושב על אדמת גיר עתיקה שבזכותה טעמי היין מקבלים טוויסט מינרלי עם מנעד טעמים שבין אבן לבין מליחות של מי ים.

באנגלית: Chablis | זני ענבים עיקריים: שרדונה

יין במבצע